Obyčajní krikľúni a osobnosti

Autor: Rastislav Zanovit | 19.2.2012 o 13:59 | (upravené 19.2.2012 o 14:30) Karma článku: 5,82 | Prečítané:  860x

Nepoznám Igora Matoviča. Obdivoval som však jeho odvahu povedať veľa vecí voči vplyvným ľuďom tohto štátu, niekedy s obavou, aby neskončil niekde v kyseline sírovej, či s olovom v hrudi. No prekvapil ma aj v negatívnom smere niektorými svojimi vulgárnymi prejavmi v parlamente. Mám z neho zmiešané pocity, ale to, že dal priestor obyčajným ľuďom na kandidátke považujem za geniálny ťah. Či chcete alebo nie, Igor je krikľúň, preto som si dovolil ten nadpis. „Obyčajný“ krikľúň v tom dobrom aj v tom zlom, hoci on „obyčajný“ určite nie je, to treba uznať.

 

Ako tak sledujem sem tam diskusie v televízii, zaznieva tam otázka o rozdelení Slovenska na viac volebných obvodov, tzv. systém priamej demokracie, t.j. že si zvolíte človeka zo svojho regiónu, ktorý  vás bude zastupovať v parlamente a aj sa zodpovedať priamo voličom zo svojho regiónu (volebného obvodu). Samozrejme, že politici tento systém nechcú dovoliť, majúc na to množstvo vysvetlení. Ale niekde medzi riadkami čítam z ich vyjadrení strach. Treba však povedať, že ľudia už majú tých súčasných politikov plné zuby a sú pre nich ako obohratá platňa.

Obyčajní ľudia Igora Matoviča zavádzajú do našej politiky záblesk možnosti priamej demokracie, dávajú nám možnosť priamo voliť človeka, ktorému dôverujeme a nie je spätý s poslušnosťou voči žiadnej strane. To, že Igor Matovič našiel v „biznise získavania hlasov“ tzv. modrú lagúnu, svedčia aj ich posledné preferencie. A nie sú to len preferencie. Hovoria o tom na moje veľké prekvapenie aj ľudia, ktorých stretávam. Veľa priaznivcov pochádza z portofólia voličov Vladimíra Mečiara, či Roberta Fica, ktorý v ňom vidia nového spasiteľa Slovenska. Za svoje vulgarizmy a odvahu postaviť sa zoči-voči Jánovi Slotovi si získava bývalých voličov SNS. Ale masy si získal aj tým, že má na kandidátke ľudí, z ktorých mnohí sú tiež krikľúni. Najmä za tými krikľúňmi v dobrom ľudia pôjdu, lebo už majú po krk obohratých pesničiek.

Mňa veľmi príjemne prekvapilo zistenie, že na kandidátke sú dvaja krikľúni, ktorí doteraz vykrikovali Božie slovo na uliciach. Je to Branislav Škripek (kandidát č. 64) a Richard Vašečka (kandidát č. 11). Pre tých, ktorí ich poznajú sú zárukou, že budú s patričným zápalom im vlastným hájiť kresťanské hodnoty a ohlasovať Božie slovo aj v parlamente. Len toto je pre Slovensko (Európu) víťazná stratégia-vrátiť sa ku koreňom.

Aj keď sú voľby drahý špás, mám ich rád, lebo to vnímam ako možnosť na zmenu a tiež to prežívam ako športový duel. Preto si nenechám toto svoje právo ujsť. Tentokrát mám na štartovej čiare favoritov viac.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?