Ľahostajnosť každodenná

Autor: Rastislav Zanovit | 11.12.2012 o 23:11 | (upravené 11.12.2012 o 23:21) Karma článku: 7,42 | Prečítané:  336x

Som rád, že v našom meste sú ľudia, ktorí majú citlivejšie svedomie ako mám ja. Vďaka ním som bol usvedčený z toho, že svojou ľahostajnosťou (toleranciou) voči zlu nekonám tak ako by som mal. Priznám sa, že automaty mi žilou netrhali. Nepoznal som nikoho reálneho, kto by mal s nimi problém.

Problém hriechu však nie je len v tom, že niečo robím, ale aj že niečo nerobím. Ďakujem ľuďom ako je Juraj Uhliarik a pán poslanec ing. Ťapák, ktorí na automaty ako na vážny problém poukázali a otvorili mi oči.
Tento môj doterajší ľahostajný postoj je  pre človeka prirodzený. Tým však nechcem ospravedlniť tých, čo to tak naďalej vidia, ale nechcem ich ani odsúdiť. V mojom prípade som však prišiel na to “komu som uveril” (2Tim 1,12) a už som nemohol konať inak. To, že VZN o obmedzení hazardu prešlo, je fajn, za to treba poďakovať poslancom MsZ, ale tiež aj poslancom NRSR, ktorí tú možnosť samospráve dali. Je to veľmi silné gesto. Je to forma pokánia, bez ktorej by Božie požehnanie do Námestova ťažko dorazilo. Keď sa od židovského národa odvrátila Božia priazeň, museli tiež konať pokánie. A myslím si, že už bolo na čase: počet úmrtí tento rok, najmä však samovrážd o niečom svedčí. Pre niekoho náhoda, pre tých,čo vnímajú  duchovný rozmer reality signál, že sa niečo deje. Čiže sme sa opäť otvorili Božiemu požehnaniu. Bude však ešte záležať na občanoch, či toto dnešné rozhodnutie poslancov podporia formou petície.

Ale myslím si, že sme vyhrali oveľa skôr, veď ak je Boh s nami, kto je proti nám ?

Ak nám nie je utrpenie blížneho ľahostajné, tak sme na dobrej ceste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?