Ako zistiť „ŠPZ“ lietadla

Autor: Rastislav Zanovit | 27.5.2011 o 10:33 | (upravené 27.5.2011 o 20:42) Karma článku: 10,93 | Prečítané:  5264x

Kedysi keď som mal viacej času som sa rád chodil prechádzať na kopec za náš dom a pozoroval, čo sa deje na okolí. Bolo vidieť aj na hlavnú cestu. Najmä v nedeľu poobede bol pohľad zaujímavý, samé autobusy. A tak som tipoval bez možnosti kontroly, čo je to za autobus, čo práve vidím. Niekedy som však videl zaujímavé úkazy na oblohe. Kdesi nado mnou sa križovali lietadlá a  niekedy bola „premávka" pomerné hustá. Často som rozmýšľal nad tým, že odkiaľ a kam letia, ako sú asi vysoko, nad akým miestom sa v tom momente nachádzajú.

lietadlo.jpg

Cesta lietadlom ma fascinuje. Asi preto, lebo to nie je také časté. Začína to už na letisku, kde vidíte zrazu „celý svet“ a len tipujete pôvod cestujúcich. Tí, čo lietate často, to už asi tak nevnímate, ale pre takých ako ja, to je zážitok. Ale keď si tak spomínam, tak aj vlakové stanice ma niečím uchvacovali. A samozrejme aj samotný let, pokiaľ je pekné počasie, má svoje čaro.

Tajomstvo lietadiel, ktoré som videl nad hlavou padlo, keď mi jeden kamarát nedávno ukázal na internete stránku http://www.flightradar24.com/ , kde môžete identifikovať lietadlo, ktoré práve vidíte. Odkiaľ to lietadlo letí, jeho výšku, trasu. To je jedna vec, ktorá sa mi na tom páči. Ďaľšou je, že vidíte polohu lietadla, ktoré máte pred sebou. Tým som bol tiež unesený, lebo napr. sa mi zdá, že lietadlo ide nado mnou a ono je cca 20 km vzdušnou čiarou ďalej. No a  neposlednom rade ma fascinuje aj počet lietadiel, ktoré sú stále na oblohe napr. nad Slovenskom.

Tak aj toto je výdobytok techniky a doby

Verím, že sú ľudia s podobnou „úchylkou“, a že im táto informácia otvorí nové možnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?