Where the streets have NO names ?

Autor: Rastislav Zanovit | 19.10.2012 o 0:50 | (upravené 19.10.2012 o 21:43) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  202x

Asi každý fanúšik rockovej hudby pozná tento hit írskej kapely U2. Neviem, aké miesta to Bono mal na mysli, keď vyprodukoval ten text a názov skladby, ale aj keby to bola len básnická hra ani netušil, že v skutočnosti existujú ulice, ktoré ešte nemajú svoje meno. A aký z toho môže vzniknúť rébus pre kontrolu z Najvyššieho kontrolného úradu, to si ani nevieme predstaviť. Je použitie peňazí na ulicu, ktorá nemá oficiálne svoj názov v súlade so zákonom alebo nie ?

Posledné zasasanie MsZ v Námestove vojde do histórie asi  tým, že sme takúto ulicu objavili.  A myslím si, že po tomto zastupiteľstve ten názov, aj keď možno neoficiálny, tá ulica bude mať. A možno by sa aj patrilo dať tejto novej ulici oficiálne meno po jej autorovi, lebo si to zaslúži za svoj dlhoročný príspevok na rozvoji Námestova, ale aj za svoju šikovnosť, akou sa mu podarilo túto stavbu realizovať, nakoľko je to v podstate jeho dielo. Nie je to  žiadne tajomstvo a ľudia si to určite budú hovoriť a myslím si, že aj pán ing. Nátšin to určite nazaprie, že jeho cieľom v tomto volebnom období bolo urobiť cestu k domu, kde stavia jeho syn.  S týmto jeho počinom bude určite veľa ľudí súhlasiť, že to je predsa normálne pomôcť vlastnému dieťaťu, keď sa dá. Problém však nastáva, pokiaľ je to v takejto pozícii a tak okato.

Priznám sa, že akosi podvedome túžim po tom, aby bola spravodlivosť, ale zasa život ma naučil, že ako militantný bojovník za spravodlivosť by som bol nekonečne frustrovaný, lebo tej nespravodlivosti je na svete  veľa. A za ďalšie moje kresťanské presvedčenie mi hovorí, že tento svet, táto realita, nie je miestom pre absolútnu spravodlivosť a harmóniu. To nás ako kresťanov však nezbavuje povinnosti snažiť sa prispieť tým svojím dielom k spravodlivosti na tomto svete, inými slovami snažiť sa budovať Božie kráľovstvo. A k tejto snahe akýkoľvek prvok militantnosti nepatrí resp. tým prvkom militantnosti je láska. Zaujímavý paradox, nie?

Čiže ani nechcem nikoho ohovárať, lebo len konštatujem udalosti, ktorých som bol svedkom, ani útočiť, lebo čo sa stalo, sa stalo a je to fakt. Skôr si chcem sám sypať popol na hlavu, lebo som, ale aj iní poslanci, hovorili o transparentnosti, objektivite a tu sa nám  prešmykla takáto “rybka”, lebo my sme to odhlasovali. Už dopredu sa chcem ospravedlniť občanom, ktorí nemajú strýka na ministerstve, ani na stavebnom úrade, že na svoju cestu k domu, kde bývajú, budú čakať   dlhšie resp., že niektorí občania čakali kratšie. Bola snaha z našej strany zaviesť nejaký zoznam priorít, poradovník ulíc, ktoré sa budú robiť aj s časovým horizontom, ale sa to z rôznych príčin neuskutočnilo. A v neposlednom rade chcem vysloviť obdiv pánovi ing. Nátšinovi za jeho šikovnosť a rétorickú zdatnosť.Jeho vystúpenia sú perlami zasadaní MsZ, a viem si predstaviť, že  by sa určite dokázal živiť aj inak.
No ale ako to vlastne bolo ? Takto si to pamätám. Niekedy na jar minulého roku sme schvaľovali rozpočtové opatrenie, kde sa dávali peniaze na nejaké zemné práce. Išlo o tri aktivity: úprava násypu nábrežia za mliekomatom, úpravy na cintoríne a úpravy potoka za saleziánmi. Skusení harcovnici už vtedy šípili nejaký zádrhel, preto na požiadavku poslanca Bolibrucha, boli tieto položky rozdelené a jednotlivo finančne zadefinované. Vtedy som sa dozvedel, že niekde za saleziánmi stavia syn pán vedúceho odboru výstavby. Ani som poriadne nevedel, kde to je. Ale ľudia si to všimli a aj ja som bol atakovaný, že prečo sme schválili cestu synovi pána ing. Nátšina. Obhajoval som sa, že tam sú aj iné domy resp. viac pozemkov, a že to sú len terénne úpravy. No postupne sme (mu) to schválili. Hoci na otázku poslanca  Mariána Čiernika ohľadom položky v rozpočte na rok 2012 “štrkovanie a asfaltovanie ulica Mlynská” som si pri odpovedi pána vedúceho oddelenia výstavby “poza saleziánov a tam ďalej” predstavil úplne niečo iné. A  myslím si, že som nebol sám.


Tak a už teda viete, ako by sa mohla volať ulica bez mena ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?