Tak aj ja si dovolím kopnúť do Mariana Kotlebu

Autor: Rastislav Zanovit | 26.11.2013 o 22:33 | (upravené 27.11.2013 o 6:10) Karma článku: 9,81 | Prečítané:  276x

Hlavnou témou správ a blogov je a iste aj najbližších dňoch bude víťazstvo Mariána Kotlebu vo voľbách do VÚC. Trochu som to sledoval, lebo je to zaujímavý sociologický úkaz.  Väčšina príspevkov dáva vinu za to súčasným parlamentným stranám. No súhlasím najmä s názorom, že jeho víťazstvo, je víťazstvom demokracie a preto mu k tomuto výsledku  blahoželám.

A súhlasím aj s názorom Ľudovíta Kaníka v jednom z rozhovorov po prvom kole, že pre Mariána Kotlebu sú tieto voľby vstupenkou do parlamentu. Po tom, čo naposledy zamiešal karty v parlamente Igor Matovič, dostali tradičné parlamentné strany ďaľšie upozornenie, že takto to ďalej nejde, že sú mimo reality. Na jedného vinníka však akoby autori blogov zabudli. Musím to povedať nahlas, ale nezanedbateľný podiel na úspechu vyššie menovaného majú médiá - t.j. novinári. A spytovať svedomie si môžu najmä tí ich vedúci- šéfredaktori, ktorí sa snažia celému národu vtlačiť ich, svojim spôsobom, deformovaný pohľad na vec. Je  ťažké nenechať sa zmanipulovať, lebo o objektivite sa v súčasnej žurnalistike dá veľmi ťažko hovoriť. Dovolím si tvrdiť, že za každou správou je nejaká objednávka, snáď okrem krimi, záplav a zemetrasení. Už čakám, kedy si médiá otvoria nejaký eshop.

Priznám sa, že som Mariánovi držal palce, ale keby som si bol na jeho víťazstvo vsadil, tak by mu to určite nevyšlo. Neviem, čo tá hystéria okolo jeho osoby. Či je Marián fašista, to neviem, lebo jedna vec je, čo z neho urobili médiá a druhá ako to vidí on, ja ho nepoznám. Preslávil sa najmä svojou svojskou snahou riešiť rómsky problém, organizovaním mítingov pod policajným dohľadom a chodením v uniforme. Vyzerá to, že jeho marketing s prispením politickej kosy nostry a médií na voličov zaberá. Keby kandidoval v Žilinskom kraji, tak ho určite nevolím, ale voči Maňkovi by som ho určite podporil. Prečo ? Povedzme si, čo môže ako župan pokaziť ? No nič. Veď to vidíme ako to doteraz fungovalo. Kraje neboli pripravené na prevzatie kompetencií, učia sa to za pochodu. Len napr., čo sa týka zdravotníctva môžem povedať, že zlyhali, ale len preto, lebo sa preferujú politické, a nie racionálne a praktické riešenia (aspoň v našom ZASK). Fandím mu aj preto, lebo je mladý a nevytiahol sa do verejného života po chrbáte nejakého ujka alebo zbožňovaného hrdinu, ale svojimi schopnosťami. Pokiaľ Robert VUCky nezruší, tak má štyri roky na to, aby presvedčil ľudí, že je schopný zastávať takýto post, a že to bude robiť inak, nie ako David Rath a jeho slovenské klony. Dajme mu šancu. A dajme šancu súčasným stranám sa z toho spamätať a nabrať iný kurz, pokiaľ nechcú odísť do archívu Slovenského národného múzea. Médiá nevyzývam, lebo tie idú s tým, kto platí.

A na záver na odľahčenie. Smutný by som bol, keby vyhrala Dúhová Monika nad Fedorom Modrým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?