Úspechy našich poslancov

Autor: Rastislav Zanovit | 28.6.2014 o 0:22 | Karma článku: 3,44 | Prečítané:  610x

Nemožné sa stáva realitou alebo málo pravdepodobné skutočnosťou. Zaradiť ambulanciu resp. iné pracovisko poskytujúce zdravotnícke služby do siete zmluvných zdravotníckych zariadení je od času, kedy sa sieť zmrazila, dosť problematické. Z minulosti sú známe viaceré prípady ako sa to robí. Jeden človek rozhoduje o vašom bytí či nebytí, o tom či vám dajú finančný limit na vyšetrenia alebo nie. Predpokladajme, že teraz sú na tých dôležitých miestach ľudia spravodliví a neskorumpovateľní. No dobre, vybaviť niečo pre seba, to je predsa normálne. Ale vybaviť niečo pre iného, počujete pre iného, aby mohol zarábať a prevádzkovať zdravotnícku službu, to sa môže sa stať asi len Orave.

A možno len u nás na Hornej Orave, kde ešte pretrváva duch lokálpatriotizmu a úprimná snaha pomôcť svojim ľuďom. Dôkazom, že niekedy treba vymeniť figúrky na šachovnici, aby sa niečo pohlo, sú aj noví poslanci, ktorých sme si zvolili, aby nás zastupovali vo VUCke - ing. Albín Maslaňák a Igor Janckulík. Nezviazaní žiadnými záväzkami “ja tebe, ty mne” sa pustili s vervou hneď od začiatku výkonu svojho mandátu do boja za zachovanie dialýzy v Námestove. Spolu s predsedom petičného výboru pánom Mariánom Grígeľom bolo ich heroické úsilie korunované úspechom-dialýza ostáva v Námestove a dokonca bude štátna, bude patriť pod polikliniku, teda pod VUCku s tým, že zisk z tejto činnosti nepôjde do Žiliny resp. nebude sa ním sanovať dlh iných nemocníc, ale sa použije na zlepšenie služieb poskytovaných poliklinikou. Kto sa trochu orientuje v zdravotníckej problematike, vie, že sa im podarilo nemožné.

O húževnatosti týchto našich dvoch zástupcov v regionálnom parlamente svedčí aj ich ďalší úspech. VUCka chcela predať pozemky okolo skeletu rozostavenej nemocnice, lebo to považuje za prebytočný majetok. Sú šumy, že sú aj údajní záujemcovia o tieto pozemky. Lenže predajom týchto pozemkov súkromnej osobe sa výrazne zredukuje zázemie okolo skeletu a tým pádom aj jeho potencionálne využitie.  To, či to je zo strany VUCky morálne nakladať s majetkom, na ktorý sa robili v námestovskom okrese zbierky, to je jedna stránka problému. Druhou je skutočnosť, že skelet nám sú ochotní predať za symbolickú sumu, ale pozemky okolo by chceli dobre speňažiť. To sa dá pochopiť, lebo tiež sa broja s finančnými problémami.

Takže momentálne sa predaj dočasne zmrazil,ale na rade je mesto, čiže úrad a zastupiteľstvo, aby rozhodli, čo so skeletom a ako získať aj priľahlé pozemky.

 

Na záver ešte raz: Igor a Albín, blahoželám a len tak ďalej !

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?