Svätý ako .štefan Hríb

Autor: Rastislav Zanovit | 27.8.2014 o 1:11 | Karma článku: 5,87 | Prečítané:  882x

Nie že by som nemohol späť. Akosi som sa cez príspevok jedného kolegu na blogu .týždňa dostal k poslednému produktu .štefana Hríba. Ako by mi niekto po papuľi dal. .štefan, to ty ? To si písal ty ? Fakt ? Neveriacky krútim hlavou. A ihneď si kliknem na blog.sme a vidím, že už to tam homoši valcujú, najčítamejší článok za necelých 36 hodín cca 95000 pozretí.

A čo sme my, normálni, horší ? Neviem, čo presne Marián Kuffa hovoril v inkriminovanom videoblogu, lebo som čítal len prepísanú časť na inom blogu, ale hoci som ho nikdy naživo nevidel a poznám ho ako kňaza z prednášok resp. z kázní na internete, považujem ho za žijúceho svätca. A mrzí ma, ak .štefan používa slová ako “..,že neváži slová a zapája sa do takto primitívne  vedenej diskusie.” Nechcem sa, .štefana dotknúť, lebo nepoznám jeho  konfesnú anamnézu ani to, kde sa na svojej Ceste nachádza. Musím však skonštatovať, že  sa mi javil ako človek hĺbavý, snažiaci sa prísť veciam na koreň. A tu  sa nechal nalákať na možno prvotný súd, na prvú emóciu, ktorú mu jeho operačná pamäť ponúkla. Uvedomme si, že ak v nás nejaká emócia napr. hnev vznikla, nie je to problém toho druhé človeka, ale náš. Čiže ako vás svojim príspevkom vytočím do nepríčetnosti, váš problém v tejto oblasti je vážny. 80% kresťanov na Slovensku a možno 60% katolíkov verí v Boží poriadok.  A podľa tohto princípu homosexualita nie je normálna. Môžte to prebrať ako axiomu Svätého písma alebo zdravého rozumu. Marián Kuffa zadefinoval primárnu a sekundárnu homosexualitu. Matt Ridley v svojej knižke “Púvod cnosti” spomína na sociologický prieskum, ktorý zistil, že v čase hojnosti sa znižuje podiel ľudí, ktorí kradnú (správajú sa nečestne) a naopak. Takisto je dokázane, že zrušením prohibície v USA sa zvýšilo percento alkoholikov. Myslím si, že problém homosexuality a takisto aj ostatných abnormalít v raste a dozrievaní ľudskej sexuality, nikto nikdy na 100 % nerozlúskne (veď ako by mohol herec pochopiť na 100% režiséra ?).  A nech je to akýkoľvek vedec, ktorý povie, že homosexualita je choroba alebo, že  je to normálne, či už je to vedecký sekretát American journal of psychiatry alebo len slovenský psychiater-vedec, vždy to ostane len v polohe viery, ktorý názor si osvojíme, a ktorý zatratíme. Ja sa prikláňam k vedeckému názoru, že homosexualita je choroba. Hoci nepoznáme gén (gény) zodpovedné za vznik alkoholizmu, považujeme ho za chorobu. Takisto aj primárna homosexualita. Jej výskyt je štatisticky relatívne stabilný  naprieč históriou, čo považujem za indíciu, že by mohlo ísť aj o genetickú poruchu. Sekundárna homosexualita môže mať aj genetický podklad, ale pravdepodobne na to, či sa prejaví, má vplyv viacej faktorov. Určite platí vzťah, čím väčšia liberalizácia spoločnosti, tým vyšší výskyt.

Pre nás kresťanov je charakteristické, že sa snažíme o dokonalosť, snažíme sa byť svätými. Asi väčšine, okrem tej odchýlky od  normy (2σ), sa to nie veľmi darí a musí so svojou hriešnosťou bojovať. Asi aj Marián Kuffa a asi aj Štefan Hríb.

Ako katolícky kňaz v katolíckom Slovensku má plné právo hovoriť verejne o veciach, ktoré vyplývajú z jeho povolania. Problém vznikol asi v tom, že ten jeho názor bol publikovaný v médiu, ktoré asi nie je financované zo zbierok veriach, ale keďže je demokracia museli ho pustiť. Podobne aj .štefan Hríb má právo reagovať na kohokoľvek blog svojim žurnalistickým laptopom. A možno aj musí, lebo mu to nariadi niekto, kto drží mešec.

Možno to už ľutuje, ale žiaľ alebo našťastie,  je to tak ako to Marián povedal.  A verím tomu, že ako človek pátrajúci po Pravde na to raz príde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?