Neviem, čo bude, ale som si istý, že Kristus vstal z mŕtvych a ja som na to vsadil.

Autor: Rastislav Zanovit | 18.4.2017 o 22:55 | Karma článku: 7,16 | Prečítané:  677x

Idem si v pondelok v aute na jednu návštevu počas služby a náhodne počúvam rádio Lumen. Akurát tam púšťali neplánovaný príhovor pápeža Františka. A zaznela tam aj táto veta:  

“Neviem, čo bude, ale som si istý, že Kristus vstal z mŕtvych a ja som na to vsadil.”

V tejto vete je povedané všetko, čo je dôležité. Mnohí ľudia už možno ani netušia, o čom je Veľká Noc.

Neviem, čo bude. Veľký problém ľudí, možno ľudstva, je život s istou mierou neistoty. Chceme vedieť, aké bude počasie, aká bude budúcnosť našich životov. Chceme pochopiť život vo všetkých jeho detailoch. Myslíme si, že na to máme, a že ak nie dnešná, tak určite nasledujúca generácia vedcov na to príde. Je to potrebné ? Kedysi by táto otázka bola považovaná za prinajmenšom spiatočnícku ak nie kacírsku z pohľadu vedy. Teraz to už nie je také jednoznačné a veľa múdrych ľudí, je v tomto smere minimálne opatrných.

Som si istý, že Kristus vstal z mŕtvych.Jedinú istotu mám v Kristovi, ale nie hocijakom - vo vzkriesenom. Toto nie je žiadna teologická konštrukcia. To je jednoduchý výrok. Čokoľvek sa v živote jednotlivca, či spoločnosti deje, máme istotu, že nič, čo sa zdá navždy stratené, také v skutočnosti je. Dokonca ani smrť. Rozumom to nedokážeme pochopiť. Preto prvým krokom je akceptácia neistoty, lebo následne pri hľadaní pevného bodu, môžme zakotviť v Ježišovi Kristovi. Neexistuje neúspech, neexistuje prehra, ktorá by bola konečná a nedala by sa otočiť v prospech nás. Kristus nás o tom presvedčil, že tento paradox funguje.

A ja som na to vsadil.To je typická gamblerská veta. Vsadiť si  na nejaký tip nejakú sumu s vidinou, že vyhrám. Alebo hodiť mincu do automatu alebo hrať ruletu. Všetci to asi poznáme, ten pocit napätia, keď škrabeme lós alebo ako počuť bzučať muchy, keď sa krúti gulička na rulete. V tomto prípade však nevsádzame len peniaze. Vsádzame celý svoj život so svojou minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou do rúk Ježiša. Sú to aj naše peniaze, či iné majetky. Ak si na to vsadil, tak už na vrchole pyramídy nie si ty, ale Ježiš. K tomuto nás vyzýva Tajomstvo Veľkej Noci: hraj vabank a vsaď všetko na Krista. Gambling, ktorého hlavnou výhrou je Nebo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Le Penová nie je Trump. Preo sa prieskumy tentoraz nezmýlia

Agentúry nepredpovedali víťazstvo Trumpa ani brexit, vo Francúzsku by sa však už nemali mýliť.

SVET

Až teraz sa začína boj o Európu. Le Penová sa na Macrona teší

Macron vidí Francúzsko ako krajinu, ktorá má všetko.

KOMENTÁRE

Prečo prežívame v napätí francúzske voľby

O čo pôjde v druhom kole prezidentských volieb?


Už ste čítali?